افزایش آفت شب پره در کشت مجدد برنج

افزایش آفت شب پره در کشت مجدد برنج

سازمان جهاد کشاورزی کشور نسبت به افزایش جمعیت شب پره تک نقطه‌ای در کشت مجدد برنج هشدار داد و بر مبارزه کشاورزان با این آفت تاکید کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور از افزایش جمعیت آفت شب پره تک نقطه‌ای در برخی از نقاط کشور خبر داد.

افزایش جمعیت شب پره در زمین های کشاورزی

سازمان حفظ نباتات کشور نسبت به افزایش جمعیت شب پره تک نقطه‌ای در کشت مجدد برنج ایرانی و برنج هاشمی هشدار داد و بر مبارزه کشاورزان با این آفت تاکید کرد.

افزایش آفت شب پره برنج هاشمی

 افزایش جمعیت آفت شب پره در برخی از مزارع استان مازندران و گیلان که کشت مجدد برنج داشتند بیشتر است. این آفت به سطحی کمتر از ۲۰ هکتار تاکنون خسارت وارد کرده است.

حشره شب پره در کشت مجدد برنج

اکبر آهنگران افزود: در مزارعی که کشاورزان اقدام به مبارزه با آفت شب پره تک نقطه‌ای کرده‌اند، مشکلی نداشتیم، اما مزارعی که مبارزه نکرده‌اند دچار خسارت شدند.

آهنگران اظهار کرد: در سال جاری با توجه به پایش‌های شبکه مراقبت حفظ نباتات در طول فصل داشت، در کشت مجدد برنج در حومه ساری و جویبار، جمعیت این آفت خیلی بالا ارزیابی شده است.

وی در عین حال گفت: سازمان حفظ نباتات کشور طی اطلاعیه‌هایی، توصیه های لازم را برای مبارزه با شب پره تک نقطه ای برنج به کشاورزان ارائه کرده است.
در سال‌های اخیر که سطح کشت مجدد برنج در استان مازندران افزایش یافته، علاوه بر کرم ساقه خوار برنج، شب پره تک نقطه‌ای نیز جمعیت خیلی بالایی پیدا کرده است.
منبع: ایسنا

گردآوری: گیل کشت

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *