سد بیجار رشت، یک طبیعت گردی آسان

سد بیجار رشت، یک طبیعت گردی آسان

استان گیلان و شهر رشت، به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین شهرهای ایران برای سفر و تفریح هستند. این استان با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان توانسته است، تا به عنوان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های سفر در فصول مختلف سال تبدیل شود.

طبیعت بکر و آب و هوای مناسب استان گیلان، در کنار جاذبه‌های طبیعی مختلف از مهم‌ترین دلایل این محبوبیت هستند.

سد بیجار رشت، یک طبیعت گردی آسان: این سد زیبا که بر روی سفیدرود و در شهر تماشایی بیجار واقع شده است، مزایای بسیار زیادی را برای استان گیلان به همراه دارد. سد بیجار رشت یکی از جاذبه‌های طبیعی کم‌نظیر استان گیلان محسوب می‌شود.

سد بیجار رشت امام زاده هاشم رشت

امکانات و ویژگی‌های طبیعت سد بیجار

سد بیجار به دلیل داشتن چند ویژگی همزمان، باعث شده علاقه‌مندان به طبیعت گردی، این مکان زیبا را برای سفر یک تا سه روزه برای خودشان انتخاب کنند.

به این ویژگی‌ها میتوان این گونه اشاره کرد، که در کنار دریاچه زیبا و جنگل طبیعی فوقوالعاده یک کوهپیمایی یک تا دو ساعته کوتاه و راحت میتوانیم انجام دهیم. 

مشخصات سد بیجار امام زاده هاشم

سد‌ بیجار‌ واقع در شهرستان رودبار، یک چشم انداز بسیار جذاب و دلنشین را در این منطقه ایجاد کرده است. این سد با توجه به طبیعت جنگلی این منطقه و همچنین وجود باران‌های بسیار زیاد در این مکان ساخته شده است.

جایی برای یک گردش سد بیجار رشت

 سد بیجار با رشت ۲۰ کیلومتر و با رودبار ۳۱ کیلومتر فاصله دارد. ارتفاع این سد را می‌توان چیزی در حدود ۹۰٫۵ متر دانست که ارتفاعی نسبتا زیاد محسوب می‌شود. همین ارتفاع سبب شده است تا طبیعت سد بیجار، یک طبیعت بسیار هیجان انگیز و زیبا برای سفر و طبیعت گردی باشد. طبیعتی که در پایین آن می‌توان محل اتصال دو رودخانه را به یکدیگر مشاهده‌گر بود.

ماهیگیری و صید ماهی

مهم‌ترین دلیل محبوبیت و تفریح این سد برای گردشگران، صید ماهی است. اگر شما هم قصد دارید در این سد ماهیگیری کنید وسایل مورد‌ نیاز ماهیگیری را همراه خود ببرید. ماهیگیری در یک هوای آرامش‌بخش و پاک قطعا از خاطره‌انگیزترین تجارب سفر به سد بیجار رشت خواهد بود.

دریاچه سد بیجار گیلان

آدرس و نشانی سد بیجار

برای اینکه به سد بیجار برسیم، باید از سمت شهر رشت حرکت کنیم و خودمان را به امامزاده هاشم که در فاصله ۳۰ کیلومتری اتوبان رشت قزوین قرار دارد، برسانیم. پس از رسیدن به امام‌زاده باید به اتوبان رو به ‌روی آن بروید، که بایستی از یک پل که دو ماشین به سختی به صورت همزمان از روی آن رد می‌‌شوند، عبور کنید.

در امتداد این جاده چندین دو راهی قرار گرفته است، با توجه به این موضوع سعی کنید در طی مسیر حتما از افراد محلی این منطقه سوال کنید که چه راهی برای رفتن به سد بهتر است. قسمتی از مسیر مقابل شما آسفالت و قسمت کمی هم به صورت خاکی می‌باشد.

در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما یک برنامه برای رفتن به این مکان زیبا بچینید و ازش لذت ببرید.

گردآوری توسط: گیل کشت

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *