کوه‌ بلوکات رودبار، یک طبیعت گردی عالی

کوه بلوکات شهر بیجار

بلوکات با فاصله 42 کیلومتری از رودبار و 30 کیلومتری از شهر رشت در منطقه جنگلی و کوهستانی واقع شده است.

یکی از جاهای دیدنی استان گیلان شهر بیجار واقع در بخش بلوکات شهرستان رودبار است. روستای زیبا و دیدنی و کوه‌های به هم پیوسته این شهر، که به کوه بلوکات هم معروف است هر ساله علاقه مندان و گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

جاذبه‌های زیبا کوه بلوکات

شهر بیجار و بلوکات در دامنه کوه‌های البرز واقع شده است، که از طبیعتی زیبا و سرسبز برخوردار است. جلوه‌های طبیعی، جنگل های سرسبز، تپه‌های چشم انداز و رودخانه ها این منطقه را زیبا کرده است.

کوه‌های بلوکات شهرستان رودبار، همواره علاقه مندان به کوه پیمایی و طبیعتگردی را مجذوب خود میکند. این کوه با شیب نسبتا ملایم راه و جنگل سرسبز میتواند برای شما که علاقمند طبیعت گردی هستید، یک انتخاب عالی باشد.

طبیعت گردی جنگل بلوکات رودبار

در اوایل مسیر با یک شیب مناسب روبرو هستید، که به تدریج این شیب زیاد میشود. شما میتوانید از مسیری که قبلا طبیعت گردان از آن عبور کردند و به صورت پاکوب به وجود آمده است استفاده کنید.

بعد از رسیدن به بالای کوه یک مسیر بدون شیب وجود دارد، که پس از طی کردن آن به یک دشت فوقولعاده زیبا خواهید رسید.

آدرس کوه‌ بلوکات شهرستان رودبار

برای رسیدن به این مکان باید در فاصله ۳۰ کیلومتری اتوبان رشت قزوین بروید، و پس از رسیدن به امام‌زاده باید به اتوبان رو به ‌روی آن بروید، که بایستی از یک پل که دو ماشین به سختی به صورت همزمان از روی آن رد می‌‌شوند، عبور کنید. بهتر است در طی مسیر حتما از افراد محلی آدرس بپرسید تا به مشکل برنخورید.

جادبه گردش گردی شهر بیجار

امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد، و در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما یک برنامه برای رفتن به این مکان زیبا بگذارید و ازش لذت ببرید.

گردآوری توسط: گیل کشت

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *