للندیز ماسوله، ییلاقات زیبای کله قندی

للندیز ماسوله

ییلاق للندیز یکی از جاهای دیدنی استان گیلان و شهر ماسوله است. للندیز ماسوله در ۱۰کیلومتری روستای ماسوله قرار دارد. در مسیر للندیز شما طبیعت گردان میتوانید به صعود قله کله قندی هم فکر کنید.

للندیز، ییلاقی معروف در دامنه کوه کله قندی و ارتفاعات روستای ماسوله، در جنوب غربی گیلان است.

جای دیدنی للندیز ییلاق ماسوله

شما کوهنوردان عزیز مسیر زیبای و دل انگیز این ییلاق را باید پیاده بروید، که با توجه به سختی راه، این مسیر با سرعت میانه نسبتا کم ۲ ساعتی زمان می‌برد. شیب مسیر در بعضی جاها زیاد است؛ پس باید برای بالا رفتن از آن، آمادگی جسمانی نسبتا خوبی داشته باشید.

با دیدن و وجود این‌ همه زیبایی‌های که مسیر دارد، سختی راه آن به چشم نمی‌آید، و ارزش آن را دارد تا شما للندیز را برای طبیعت گردی انتخاب کنید. للندیز دشتی سرسبز و تماشایی است که در جایی ۴۰۰ متر بالاتر از ییلاقات ماسوله قرار دارد.

جنگل زیبایی که در میانه مسیر وجود دارد، آوای پرنده‌ها، چشمه های جاری در طول مسیر به شما آرامشی به‌ یادماندنی هدیه خواهد داد. در انتهای مسیر ییلاق للندیز گیلان کلبه‌هایی ساخته‌اند، که معمولا همه طبیعت گردان دور هم جمع میشوند و مشغول خوردن غذا و بزن بوکوب در دل چمن‌زارها خواهند شد.

مسیر زیبای و دل انگیز ییلاق للندیز ماسوله

کوه کله قندی ماسوله

کله قندی ماسوله جزئه کوه‌های ماسوله در استان گیلان بحساب می‌آید. در همه فصل‌ها کوه‌نوردهایی زیادی برای فتح این قله از للندیز ماسوله به راه می‌افتند. قله کله قندی در بلندای ۲۴۸۰متری از سطح دریاست و شیب مناسبی هم دارد. اگر کوه‌نوردی را حرفه‌ای دنبال می‌کنید، این قله برای آماده‌شدن برای صعودهای بالاتر کمکتان خواهد کرد.

اگر فرصت کافی برای سفر دو روزه به للندیز را دارید می توانید در همان روز اول با ادامه پیاده روی، خود را به ییلاق زیبای خلیل دشت برسانید و کمپ شبمانی خود را در خلیل دشت برقرار کنید. برای روز دوم صعود به قله کوه کله قندی و سپس آسمانکوه با کوله سبک را نیز در برنامه خود بگنجانید و دوباره به خلیل دشت یا للندیز بازگردید و در انتها به ماسوله برگردید.

ماسوله - للندیز - کله قندی

در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما یک برنامه برای رفتن به این مکان زیبا بچینید و ازش لذت ببرید.

گردآوری توسط: گیل کشت

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *