آبشار خربو ماسوله

آبشار خربو ماسوله

آبشار خربو یکی از جاذبه های گردشگری ماسوله است، که به عنوان یکی از آبشار‌های زیبا و سرسبز شهر ماسوله آن را می‌شناسند.

آبشار خربو در نزدیکی و کمی بالاتر از ماسوله قرار گرفته و به دلیل مسافت کم و همچنین پیادروی نه چندان زیادی که در مسیر رسیدن به آبشار دارد، میتوان گفت اکثر کسانی که به شهرک تاریخی ماسوله سفر می کنند، برای تماشای این آبشار نیز اقدام می‌نمایند.

مشخصات آبشار خربو ماسوله

ارتفاع آبشار خربو تقریبا 20 متر است و در مقایسه با دیگر آبشارها همانند آبشار تریشوم ارتفاع زیادی ندارد. مسیر کوتاه کمتر از یک ساعت و همچنین شیب کم و یا حتی بدونه شیب باعث شده اکثر کسانی که به ماسوله سفر میکنند از این مسیر زیبا و ابشار خربو دیدن کنند.

مشخصات آبشار خربو ماسوله

آب آبشار خربو حتی در تابستان هم بسیار خنک است، که از بین سنگ‌های صخره‌ای که از وسط شکاف خورده به پایین می ریزد. این آبشار به دلیل قرار گیری بین درختان انبوهی که از بالا تا پایین قابل مشاهده هستند، بسیار زیباتر دیده می‌شود و توانسته عده زیادی از عکاسان را برای گرفتن تصویر به خود جذب نماید.

طبیعت آبشار خربو ماسوله

اگر برای طبیعت گردی و تماشای این آبشار اقدام کردید حتما به دیدن جنگل انبوه کنار آن نیز بروید، چون این طبیعت زیبا که میتواند شما را سر شوق بیاورد و برای شما لحظات خوشی رقم بزند، که در ذهن و دوربین شما ثبت شود.

طبیعت گردی در آبشار خربو ماسوله

این آبشار تنها یکی از چندین مورد آبشار موجود در اطراف ماسوله است، که شاید کسانی که از آن مطلع هستتند کم باشند. شما با مراجعه به این منطقه در واقع در ارتفاعات ماسوله قرار گرفته اید و از یک آب و هوای مطبوع بهره خواهید برد.

آدرس و مسیر آبشار خربو

مسیر رسیدن به آبشار خربو چندان سخت نیست، فقط کافیه به شهر تاریخی ماسوله برسید و بعد از رد کردن این شهر، کافیه یکی دو دقیقه مسیر را با ماشین طی کنید. در سمت راست ماشین هایی می‌بینید که کنار جاده پارک کرده‌اند، و در سمت چپ یک مسیر پلکانی وجود دارد که شروع مسیر آبشار خربو است.

آدرس و مسیر آبشار خربو

اگر بخواهید با خودرو به آبشار بروید در نهایت قسمت زیادی از راه را باید به صورت پیاده طی کنید که قسمت ماشین رو تنها کمتر از 3 دقیقه بدون ترافیک زمان شما را خواهد گرفت و مسافتی که باید طی کنید معادل 850 متر است. ادامه مسیر را باید تا رسیدن به آبشار پیاده طی کنید.

در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما یک برنامه سفر برای رفتن به این مکان زیبا بچینید و ازش لذت ببرید.

گردآوری توسط: گیل کشت

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *