کوربار ماسوله

کوربار ماسوله

ییلاق کوربار در شهرستان ماسوله و جزئه جاهای دیدنی‌ و فراموش‌ نشدنی استان گیلان است. این ییلاق زیبا و بسیار دلنشین در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته است، که به دلیل طبیعت خیره‌کننده و هوای معتدل در فصل تابستان، بهار، پاییز و زمستان به یک مقصد محبوب برای تفریح، استراحت و طبیعت‌گردی تبدیل شده است.

کوربار ماسوله در ردیف جذاب‌ترین مقاصد طبیعت‌گردی و جاهای دیدنی فومن قرار دارد. این منطقه طبیعتی بکر و چشم‌اندازی‌های مثال‌زدنی دارد و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کوربار، مسیر نسبتا سخت دسترسی همراه با پیاده‌روی آن است.

کوربار، ییلاق ماسوله گیلان

کوربار، ییلاق ماسوله گیلان

ییلاق کوربار یکی از مقاصد جذاب و ایده‌‌آل برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و طبیعت‌گردی میتواند باشد که در همه فصل ها گردشگران زیادی رو به خود جذب میکند. 

ییلاق کوربار با پوشش گیاهی فراوان و درختان سرسبز خود، یک محیط آرام و آرامش‌بخش را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. همچنین، در مسیر رسیدن به کوربار شما به آب‌ها، آبشارها و رودخانه‌های زلال در این منطقه خواهید رسید که امکان شنا و آب‌پیمایی را به شما میدهد.

طبیعت بکر و دست نخورده ییلاق کوربار و همچنین للندیز ماسوله، فرصتی عالی برای پیاده‌روی و کوهنوردی را فراهم می‌کند. ییلاق کوربار را جنگلی وسیع در آغوش کشیده و منظره ای رویایی و باور نکردنی را پدید آورده است.

مسیر پیاده روی و جنگلی کوربار

مسیرهای پیاده‌روی در ییلاق کوربار، با چشم‌اندازهای بی‌نظیر اطراف، تجربه‌ای شگفت‌انگیز و آرامش‌بخش را برای علاقه‌مندان به طبیعت فراهم می‌کند. شما گردشگران عزیز باید یک مسیر 2، 3 کیلومتری رو با شیب نسبتا سخت برای افراد عادی که زیاد تجربه کوهپیمایی ندارند، طی کنید.

در انتهای مسیر به یک رودخانه کوچک برمیخورید که بعداز گذشتن از آن، به فاصله 15 الی 20 دقیقه پیاده روی به کوربار ماسوله و یک دشت بزرگ، سرسبز، کلبه های چوبی و کوهای بلند خواهید رسید.

همچنین، در ییلاق کوربار ماسوله امکاناتی مانند اقامتگاه‌ها و ویلاهای دیدنی وجود دارد که به بازدیدکنندگان اقامتی راحت و لذت‌بخش در طبیعت فراهم می‌کند.

آدرس کوربار ماسوله

آدرس کوربار چندان سخت نیست و مسیر مشخص است. شما بعد از رسیدن به شهر فومن و بعد ماسوله، در کنار شهر ماسوله یک مسیر پلکانی خواهید دید، که شروع راه کوربار را شکل میدهد.

ییلاق ماسوله گیلان

در مسیر راه همنوردهایی میبینید که میتوانید با آنها هم مسیر باشید تا به مقصد برسید، هر چند که راه نسبتا مشخص است و این موضوع جایی برای نگرانی نمیزارد.

اگرچه ییلاق کوربار بسیار زیبا است، اما به دلیل سختی های راه کمتر مورد توجه مسافران قرار می گیرد. شاید به همین دلیل است که تا این حد زیبا مانده است.

در نهایت پیشنهاد میکنیم حتما یک برنامه سفر برای رفتن به شهر زیبای ماسوله بچینید و ازش لذت ببرید.

گردآوری توسط: گیل کشت

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *